Dzisiaj sesja TRANSMISJA - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dzisiaj sesja TRANSMISJA

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Jakub Kwaśny zwołał na dzisiaj XI zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się w Sali Lustrzanej o godz. 10.

Radni spotkają się jednak w Sali Lustrzanej pół godziny wcześniej, aby zapoznać się z informacją prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli na temat strajku nauczycieli w tarnowskich szkołach. Będzie to dokończenie obrad X nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej z 11 kwietnia.

Podczas XI zwyczajnej sesji, radni rozpatrzą m.in. informacje o stanie bezpieczeństwa Tarnowa w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz porządku i bezpieczeństwa publicznego naszego miasta, jak również o działalności tarnowskiej Straży Miejskiej. Wysłuchają także sprawozdań z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie oraz z realizacji Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej dla Miasta Tarnowa na lata 2018-2020 za rok 2018 i Programu Współpracy Gminy Miasta Tarnowa z organizacjami pozarządowymi. W planie sesji jest również podjęcie uchwały w sprawie oceny zasobów pomocy społecznej Gminy Miasta Tarnowa za ubiegły rok oraz zmian w składach komisji stałych Rady Miejskiej.

Sporo czasu poświęcą dzisiaj radni sprawom oświaty. Podjąć mają bowiem uchwały dotyczące: ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Tarnowa oraz określenie granic ich obwodów, określenia zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze, określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej i w kształceniu na odległość. Rodziców z pewnością zainteresuje natomiast punkt obrad, dotyczący zmiany uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Miasta Tarnowa.

Radni będą ponadto dyskutować nad przyjęciem zasad przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umowy najmu w ramach pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania, zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w dzielnicach Zbylitowska Góra i Koszyce oraz przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ulicy Komunalnej – „Krzyż Wschód III”.

W planie sesji znalazło się również podjęcie uchwał w sprawie udzielenia dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauracyjne i roboty budowlane związane z wykonaniem projektu budowlanego, wymianą pokrycia dachowego i wzmocnieniem konstrukcji wieżyczki zabytkowego kościoła pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej „na Burku” oraz z remontem pokrycia dachu i więźby dachowej, odnowieniem i uzupełnieniem tynków i okładzin architektonicznych oraz odtworzeniem okien i drzwi kamienicy przy ul. Wielkie Schody 3.

Mieszkańcy Tarnowa mogą uczestniczyć w sesji rady, która ma publiczny charakter. Link do kanału, na którym dostępne są transmisje znajduje się TUTAJ.

Proponowany porządek obrad do pobrania poniżej.

Porządek obrad oraz inne informacje dostępne są również pod adresem: http://tarnow.esesja.pl/.

ZAŁĄCZNIKI